Najlepsze miejsca, które można odwiedzić w Polsce

polska-tatry

Polska jako kraj zyskuje coraz większą popularność turystyczną. Wbrew pozorom Polska oferuje wiele turystycznie atrakcyjnych regionów. Ze względu na położenie, znajdziemy tutaj możliwość wypoczynku nad morzem jak i w górach, czym nie każdy kraj może się pochwalić.

Pomorze

Zaczynając od północy, Polska ma dostęp do Morza Bałtyckiego. Jeśli macie w planie wybrać się nad polskie morze, to prócz biernego wypoczynku na plaży, warto zainteresować się również innymi atrakcjami. W pierwszej kolejności musicie udać się do Trójmiasta, w którego skład wchodzi Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Każde z tych miast charakteryzuje się jedyną w swoim rodzaju atmosferą. Gdańsk jako miasto założone w średniowieczu, najbardziej przypadnie do gustu miłośnikom historii ze względu na dużą ilość zabytków. Gdynia natomiast jako miasto utworzone w dwudziestoleciu międzywojennym, jest miastem bardziej nowoczesnym. Szczególnie odnajdą się tutaj pasjonaci militariów i statków. Sopot zaś jest miastem ukierunkowanym głównie na imprezy masowe. Znajdziemy tu również największe na polskim wybrzeżu molo, na którym można np. romantycznie spędzić wieczór przy zachodzie słońca.

Mazury

Mazury zwane inaczej Krainą Wielkich Jezior to oaza dla osób, które cenią sobie jeziora, spokój ducha i wolność przestrzeni.

Udając się dalej na południe, koniecznie musimy zahaczyć o Mazury. Jest to miejsce, które szczególnie upodobają sobie osoby ceniące sobie spokój ducha i wolność przestrzeni. Region ten nosi nazwę Krainy Wielkich Jezior. Jest to obszar głównie nastawiony na rekreację wśród przyrody. Przeważają tutaj puszcze i jeziora a nie zabytki historyczne i architektoniczne. Położenie nie pozwala na rozwinięcie się większych ośrodków miejskich. Większym miastem w okolicy jest Olsztyn oraz mniejsze, ale znane ze swoich atrakcji Mrągowo, Giżycko oraz Szczytno. Można tę krainę polecić każdemu, komu nie przeszkadzają komary, ale kto lubi wypoczynek z dala od dużych miast.

Góry

Wszystkie góry Polski mają wiele do zaoferowania oraz tworzą cudowny i niepowtarzalny krajobraz.

Na południowej granicy kraju, roztaczają się liczne pasma górskie, z czego największymi są Tatry, Karkonosze oraz Bieszczady. Wszystkie pasma mają wiele do zaoferowania oraz tworzą piękny i niepowtarzalny krajobraz. Jednak stolicą polskich gór jak również turystyki górskiej i zimowej pozostają Tatry wraz z miastem Zakopane, gdzie odbywa się wiele festiwali oraz imprez muzycznych. Fani wędrówek górskich znajdą tu wiele szlaków pieszych o różnych poziomach trudności. Co bardziej cierpliwi mają szansę dostać się na szczyt Kasprowego Wierchu przy pomocy kolejki górskiej. Istną perełką gór jest Morskie Oko.

Jak widać Polska potrafi zapewnić atrakcje każdemu, bez względu na preferencje. Odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy leniwego wypoczynku na plaży, jak również osoby lubiące aktywnie spędzać czas. Zawiedzeni nie powinni być też fani historii, zabytków czy architektury. Polska ma dość nieciekawą opinię, jednak jest ona w pełni nieuzasadniona. Najlepiej osobiście doświadczyć polskiej gościnności oraz wszelkich jej dobrodziejstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *