Gdzie najczęściej wyjeżdżają na wakacje Polacy?

europe podroze

Podróże – wszyscy je kochamy. Polacy, w ostatnich latach, między innymi za sprawą świetnie rozwijającej się gospodarki i rosnących pensji, podróżujemy więcej niż kiedykolwiek. Teraz, chętnie odwiedzamy nie tylko popularne kurorty wypoczynkowe w Polsce ale coraz częściej podróżujemy za granicę. Jakie są więcej miejsce w które najczęściej wyjeżdżają na wakacje Polacy? W tym artykule postaramy się omówić dla Was kilka najpopularniejszych destynacji.

Lista krajów może nieco zaskoczyć. Można by pomyśleć, że wspomniane miejsca docelowe będą bardziej popularne. Podobnie jak kasyna w Las Vegas lub w innych miejscach w USA. W rzeczywistości miejsca w pobliżu Polski są znacznie bardziej popularne.

Chorwacja

Chorwacja ma do zaoferowania zarówno piękne i ciepłe plaże jak i wiele atrakcji turystycznych.

Tak, Chorwacja to nasz zdecydowany numer jeden jeśli chodzi o zagraniczne wojaże. Przede wszystkim Chorwacja znajduje się relatywnie blisko jeśli mieszkasz w południowej części naszego kraju. Stwarza to okazję do podróży samochodem, co wychodzi na pewno na taniej niż samolot a przede wszystkim można zabrać więcej bagażu. Podroż z rodziną własnym autem oznacza też dużo więcej swobody na miejscu. Chorwacja kusi ciepłym klimatem, pięknym morzem, świetnymi plażami i wieloma atrakcjami turystycznymi. Przy tym ceny na miejscu nie są kosmiczne a infrastruktura hotelowo gastronomiczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Nie ma się więc co dziwić, że tak wielu naszych rodaków wybiera właśnie ten kierunek.

Grecja

Grecja jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc od bardzo wielu lat.

Grecja to tradycyjnie jeden z najpopularniejszych kierunków naszych zagranicznych wojaży już od bardzo wielu lat. W porównaniu do kapryśnej pogody nad Bałtykiem greckie plaże są czystsze i bardziej malownicze, woda cieplejsza a pogoda dużo cieplejsza i bardziej stabilna. Dodajmy do tego relatywnie niskie ceny hoteli i wczasów i staje się jasne dlaczego niemal każde biuro podróży ma w swojej ofercie wczasy w Grecji. Ich koszt wydaje się wręcz śmieszny, bo niektóre biura mają takie wycieczki w promocji już nawet za 1000 zł na osobę za tydzień. Z takiej perspektywy popularność Grecji jako wakacyjnego kierunku dla naszych rodaków nie może dziwić.

Ukraina

Być może będzie to zaskoczeniem dla niektórych, ale Ukraina staje się coraz częstszym celem wycieczek Polaków. Niektórzy mówią, że to taka Polska z lat 90-tych. Jest w tym prawdy, bo wyjeżdżając na Ukrainę wielu Polaków czuje się jakby odbywało podróż w czasie – słaby stan dróg, wszechobecne reklamy i spora bieda – to obraz naszego kraju przed wejściem do UE. Na Ukrainie czas jakby się zatrzymał, ale ma to też jeden korzystny aspekt – ceny. Z naszej perspektywy jedzenie w restauracjach czy na przykład alkohol jest tam dużo tańszy niż w naszym kraju. Niektórzy mogą sobie pozwolić na więcej i będzie to kosztowało dużo mniej niż u nas. Dlatego na przykład Lwów przeżywa obecnie niemal oblężenie przez polskich turystów, ale to nie jedyna popularna destynacja dla wycieczek naszych rodaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *